Huandoy
...východ slunce nad Huandoy   

Kde jsme byli:
Země Inků a hor

  Peru je země lákává pro horolezce i milovníky historie. Při západní hranici se táhne horské pásmo Kordiller, které se pozvolna svažuje směrem na východ do Amazonské nížiny. Amazonský prales zabírá 62% území. Peru má zhruba dvakrát tolik obyvatel než ČR, avšak hustota zalidnění je nízká. Většina obyvatel žije na úzkém pruhu země při pobřeží Tichého oceánu. Nad největším městem Lima visí téměř celoročně šedá oblaka a vodou nasycené mlhy.
  Na jihu země se nachází největší splavné jezero na světě – Tititaca, najdeme zde jeden z nejhlubších kaňonů světa – Colca a v Peru také pramení nejvodnatější řeka světa – Amazonka.
  Země byla v minulosti obývána Inky, po kterých zde zůstalo spousty staveb budovaných s neuvěřitelnou přesností.
  Vedle toho je Peru země, která dovolila Evropanům poznat brambory. V samotném Peru dnes existuje téměř 4000 různých typů brambor.

  Naše cesta směřovala do Cordillera Blanca, kde jsme vystoupali na Urus (5420m), Pisco (5750m) a Ishincu (5530m). Ledvinky zde stihli navíc obhlédnout Puyu raimondi a Lagunu Churup. Dále jsme navštívili slavné Machu Picchu a poslední týden strávili v Cordillera Vilcanuta na treku kolem hory Ausangate (6384m). Šipkami v mapě jsou označeny tři stěžejní výchozí body - Lima, Huaráz a Cuzco.

Účastníci zájezdu: Irča + Michal + Katka + Petr
Foto: Irča + Michal + Katka
Zpracovala: (c) Irča


Další zajímavosti:
ZPĚT na Irčairču